19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » "I bieg służb mundurowych subregionu konińskiego"

"I bieg służb mundurowych subregionu konińskiego"

"I bieg służb mundurowych subregionu konińskiego" na dystansie 10 km o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie wystartował wczoraj po południu w Rzgowie. Na starcie stanęło 33 zawodników – i tylu samo odliczyło się na mecie.

dsc 2644
dsc 2652
dsc 2665
dsc 2675
dsc 2689
dsc 2797
dsc 2814
dsc 2821

Zawody zorganizowali druhowie z OSP Rzgów i Barłogi, a patronatem objął Komendant Miejski Policji w Koninie. Do rywalizacji stanęli policjanci i strażacy zawodowi, jak i ochotnicy z Konina, Słupcy, Turku, a nawet zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie. Trasa biegu wiodła po ulicach Rzgowa i dalej w kierunku Warty. Następnie na wale przeciwpowodziowym znajdował się punkt zwrotny, gdzie wszyscy mogli sięgnąć po kubek wody. Przez całą trasę nad uczestnikami czuwali policjanci w radiowozach i na motocyklach z Komisariatu Policji w Rychwale i Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koninie.

Zwycięzca przebiegł linię mety po nieco ponad 34. minutach biegu, a był nim Dawid Skorupka z OSP Chorzeń. Zaraz po nim zameldował się Mateusz Szambelan z OSP Rzgów, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Nowinowski z KP PSP w Turku z czasem niespełna 37 minut.

Zwycięzcom puchary wręczył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie mł. insp. Krzysztof Kozelan w asyście II Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Krzysztof Gościniak oraz przedstawiciela NSZZ Policjantów nadkom. Tomasza Jagodzińskiego.

Bieg był częścią zorganizowanego festynu rodzinnego, podczas którego zaprezentowali się także policyjny pies patrolowo – tropiący, grupa realizacyjna ścigała uciekającego przestępcę, a strażacy ugasili niebezpieczny pożar przy pomocy nowoczesnego sprzętu.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, więc mamy nadzieję, że odbędzie się II bieg..., potem III bieg... itd.

Rywalizacja była zacięta o czym świadczą miny zawodników podczas biegu.

źródło: KMP w Koninie