23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wypadek na DK 25 w Ślesinie

Wypadek na DK 25 w Ślesinie

W dniu 27.08.2013r. w godzinach południowych Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Ślesin. 

1
2

Dyżurny SKKM zadysponował do tego zdarzenia dwa samochody ratowniczo – gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie oraz OSP Ślesin.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych Opel Corsa, Ford Fiesta i Renault Laguna.

W wyniku tego wypadku poszkodowane zostały cztery osoby, w tym troje dzieci. Ranni uczestnicy wypadku zostali przebadani przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół Pogotowia Ratunkowego, po czym zostali przetransportowani na SOR do dalszej obserwacji. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

W działaniach trwających prawie 2 godziny udział brało 9 strażaków. Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania tego zdarzenia prowadzi Policja.

Tekst: st. sekc. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia JRG Nr 1 w Koninie.