25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Podsumowanie długiego weekendu

Podsumowanie długiego weekendu

Jak zwykle kilka dni wolnych od pracy, to dla funkcjonariuszu Wydziału Ruchu Drogowego okres wytężonej pracy. Nie inaczej było i przez ostatnich kilka dni. Nadszedł czas na podsumowanie działań policjantów. 

policja14

Równolegle prowadzone były dwie akcje: „Bezpieczny sierpniowy weekend” oraz „Prędkość”. Ta druga jednak trwała tylko w niedzielę, natomiast pierwsza rozpoczęła się już w środę.

Podczas „Bezpiecznego sierpniowego weekendu” policjanci odnotowali 17 kolizji i 5 wypadków, podczas których rannych zostało 5 osób. Na szczęście na drogach naszego powiatu nikt nie zginął w żadnym zdarzeniu drogowym. Zatrzymano także 31 nietrzeźwych kierowców, a najbardziej pijany z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W sumie w tych działaniach uczestniczyło blisko 100 policjantów konińskiej drogówki.

Podczas działań „Prędkość” skontrolowano 112 pojazdów i ujawniono 52 kierowców jadących z nadmierną prędkością, z których wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi oraz 5 kierowców niekorzystających z pasów bezpieczeństwa.

Źródło: KMP w Koninie