26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Feralny początek tygodnia

Feralny początek tygodnia

W dniu 12.08.2013r. około godziny 11.40 w Węglewie, na skrzyżowaniu ulic doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych – Peugeota 206, Audi A4 i Volkswagena Golfa. 

789789
876876
DSCN4516
DSCN4518

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie na miejsce zdarzenia zadysponował samochód ratowniczo - gaśniczy i samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz samochód ratowniczo - gaśniczy z OSP Golina. W wyniku kolizji pojazdów poszkodowane zostały 2 osoby, które Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu, odłączeniu prądu w pojazdach oraz na neutralizacji płynów eksploatacyjnych z jezdni.

 

Kilka godzin później, około 15.40 na drodze nr 264 w Woli Łaszczowej, gm. Kazimierz Biskupi, doszło do kolejnej kolizji trzech samochodów – ciężarowego DAF-a i dwóch samochodów osobowych – Forda Fiesty i Forda Mondeo. Do zdarzenia zadysponowano samochód ratowniczo – gaśniczy z JRG PSP Nr 1 oraz samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Nr 2 w Koninie. W chwili przyjazdu strażaków, osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Przybyły zespół Pogotowia Ratunkowego zbadał poszkodowanych, uczestniczących w kolizji i troje z nich przewiózł do szpitala na dalszą obserwację. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w pojazdach, a następnie przy pomocy sorbentu usunęli płyny eksploatacyjne z jezdni.

W powyższych działaniach udział brało 22 strażaków. Okoliczności powstania tych zdarzeń ustala Policja.

Tekst: st. kpt. Sebastian Olesiak, zdjęcia: JRG PSP Nr 1 i 2 w Koninie.