17październik2018

17 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Napadł na klatce schodowej

Napadł na klatce schodowej

W sobotnie popołudnie, na idącą po klatce schodowej 72-letnią mieszkankę Konina napadł mężczyzna i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek. Szarpnął tak mocno, że kobieta spadła ze schodów. Kryminalni szybko wytypowali podejrzanego i zatrzymali go kilkadziesiąt godzin później. rozboj


Pokrzywdzona trafiła na oddział chirurgii konińskiego szpitala, gdzie spędziła trzy dni. Stwierdzono u niej stłuczenie klatki piersiowej i brzucha oraz ranę tłuczoną głowy. Pomimo wieku kobieta zapamiętała sporo szczegółów z wyglądu napastnika, co miało niebagatelne znaczenie przy jego typowaniu. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Konina doskonale znany policji. „Karierę” rozpoczął już jako nieletni sprawca, wielokrotnie dopuszczając się kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboi czy uszkodzeń mienia. Wiele czasu spędził w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych, z których często uciekał. Nie zniechęciło go to jak widać do życia na bakier z prawem.
Sobotni rozbój popełnił w warunkach recydywy. Usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Sąd podjął decyzję o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.