26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Worki na wagę złota

Worki na wagę złota

Jeszcze przez parę miesięcy mogą być problemy w  workami na segregowane śmieci. Z kolei straż miejska rozpoczyna kontrole  jak realizowana jest ustawa „śmieciowa”. worki

Jak już wcześniej informowaliśmy, mieszkańcy Konina zgłaszają problem z otrzymaniem worków na segregowane odpady. Twierdzą, ze firma odbierająca odpady ich nie dostarczyła. Karolina Majdzińska, zastępca kierownika wydziału komunalnego UM, mówi że obecnie wszyscy mieszkańcy, którzy zgłaszali problem otrzymali worki. W sklepach trudno znaleźć kolorowe worki do segregowania śmieci. Marek Waszkowiak, zastępca prezydenta Konina, twierdzi że problem z workami będzie jeszcze przez kilka miesięcy, gdyż brakuje ich na rynku. - Zwracają się do nas inne gminy o wypożyczenie – mówi Marek Waszkowiak.
Tymczasem w podkonińskich gminach nie ma problemu z workami. Wydawane są przez firmy obsługujące mieszkańców, można je też pobrać w urzędach gminy. Ponadto właściciele nieruchomości otrzymali nieodpłatnie pojemniki na śmieci niesegregowane.
W Koninie kontrolę realizacji ustawy „śmieciowej” rozpoczęła straż miejska. Sprawdzane są między innymi informacje zgłaszane w deklaracjach.