25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rajd dla Magdy

Rajd dla Magdy

Kilkunastu rowerzystów wyruszyło w rajdzie charytatywnym Fundacji „Podaj Dalej”. Celem jest zbiórka pieniędzy i darów, które pomogą w odbudowie domu podopiecznej fundacji – Magdy Pospieszyńskiej z gminy Golina. Ponadto promowana będzie idea wolontariatu. podaj2


Rajd ma na celu nagłośnienie zbiórki środków na odbudowę domu Podopiecznej Fundacji- Pani Magdy, który został zniszczony w powodzi w 2010 roku i w wichurze w 2011 roku. Warunki do życia w odbudowywanym domu wciąż są bardzo trudne. Wiele już udało się zrobić, potrzeba jednak dalszej pomocy.
Od samego początku, zaraz po dramatycznych wydarzeniach, pomoc do Pani Magdy płynęła z różnych stron. Przez 3 lata udało się odbudować dom do stanu surowego zamkniętego. Aby dokończyć remonty Fundacja Im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy. W lutym 2013 r., dzięki pierwszym wpłatom udało się wytynkować pomieszczenia. W marcu anonimowy darczyńca kupił piec. Rodzina z Warszawy- Magda, Robert i Filutek, przekazała ćwierć tony zaprawy murarskiej, a Olga i Darek dostarczyli ten niecodzienny prezent do Pani Magdy.
W odbudowę domu włączyły się również lokalne firmy, dzięki którym podłączona zostanie woda, oraz instalacja centralnego ogrzewania.

Rajd ma również na celu promocję idei wolontariatu. Dzięki wolontariuszom, którzy pracują w swoim wolnym czasie na rzecz innych, trudna rzeczywistość w jakiej znajdują się osoby potrzebujące jest zmieniana na lepsze. Uczestnicy wyprawy odwiedzą wszystkie Centra Wolontariatu w Wielkopolsce- Pleszew, Odolanów, Leszno, Śrem, Kościan, Poznań, Czarnków, Piłę oraz Wrześnię. Start rajdu zaplanowany jest na 22. Lipca 2013r. z lokalnego Centrum Wolontariatu Fundacji Im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ w Koninie. Meta rajdu również w Koninie 30. Lipca 2013r. W czasie spotkań na trasie rajdu cykliści z Konina oraz Gospodarze lokalnych Centrów Wolontariatu będą mówić o ważnej roli wolontariatu w życiu społecznym, o tym co wolontariusze dają od siebie, oraz co dzięki wolontariatowi zyskują.
Osoby, które są w stanie wesprzeć zbiórkę na odbudowę domu Pani Magdy mogą dokonywać wpłat na stronie siepomaga.pl/cieplydom . Zbiórkę można również promować poprzez polubienie strony www.facebook.com/cieplydomdlapowodzianki .

źródło Fudancja "Podaj Dalej"