25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Skoczył i utonął

Skoczył i utonął

Strażaccy płetwonurkowie przeszukują Jezioro Budzisławskie w poszukiwaniu mężczyzny, który wczoraj wyskoczył z roweru wodnego i utonął. straz34

 


Mieszkaniec gminy Krzymów wraz ze znajomymi pływał rowerem wodnym po Jeziorze Budzisławskim. Mężczyźni skakali do wody. Kiedy 30 – latek już się nie wynurzył, jego koledzy zawiadomili straż pożarną. Wczorajsze poszukiwania nie dały rezultatu. Dzisiaj płetwonurkowie ponownie szukają ciała.

Tragedia na wodzie wydarzyła się wczoraj w Trębach Starych. Utonął 30-letni mieszkaniec gminy Krzymów, który wraz z trzema kolegami wypłynął na rowerku wodnym. Na środku jeziora postanowił ponurkować. Wskoczył do wody, lecz po kilku ruchach rękami nie udało mu się już wypłynąć na powierzchnię.
Tylko jeden z mężczyzn obecnych na rowerku wodnym był trzeźwy. Pozostali dwaj mieli 1,5 i ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Koledzy po dopłynięciu do brzegu wezwali pomoc, ale jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionego.
Od początku lipca nad polskim morzem, w jeziorach i rzekach, utonęło aż 78 osób. Najbardziej tragiczny okazał się ostatni weekend. Od piątku do niedzieli wody pochłonęły aż 17 ofiar. Do żadnego z tych zdarzeń nie powinno było dojść – żadna z tych osób nie powinna była zginąć. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków, wina leży po stronie człowieka.