19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Policjanci otrzymają sztandar

Policjanci otrzymają sztandar

W najbliższą sobotę odbędą się uroczystości z okazji święta policji. W tym roku będzie to szczególny dzień, gdyż Komenda Miejska Policji w Koninie otrzyma sztandar. sztandar


Jak co roku policjanci otrzymają odznaczenia i awanse na wyższe stopnie policyjne. Jednak punktem kulminacyjnym święta będzie uroczyste wręczenie komendzie sztandaru. Całość uświetni kompania honorowa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz zaproszone poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych służb mundurowych i szkół z klasami o profilu policyjnym.
Uroczystości poprzedzi złożenie kwiatów pod pomnikiem ku czci policjantów poległych w czasie II wojny światowej, znajdującym się przy kościele pw. M. M. Kolbe. Następnie o godz. 10:00 rozpocznie się msza święta w koście pw. św. Bartłomieja. Zaraz po niej uczestnicy przemaszerują na Plac Wolności, gdzie o godz. 11:30 odbędą główne uroczystości.
W związku ze spodziewaną dużą liczbą uczestników obchodów święta, w godz. 10:00 – 14:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach przyległych do Placu Wolności. Na czas uroczystości zamknięte będą ulice: Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Wiejską w kierunku Starówki, 3 Maja od skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów do Placu Wolności, cała ulica Wiosny Ludów, Plac Wolności. Około godziny 11:00 – 11:20 (po mszy świętej) na czas przemarszu zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Kościelnej i 3 Maja, a po przemarszu zamknięty będzie odcinek ul. 3 Maja od ul. Kościelnej do Placu Wolności.