24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Egzamin bez kolejek

Egzamin bez kolejek

Przed wprowadzeniem nowych zasad egzaminów teoretycznych na prawo jazdy w konińskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego były tłumy. Obecnie zgłasza się o wiele mniej chętnych, terminy oczekiwania są też krótkie. nauka


Na początku roku egzaminatorzy WORD pracowali od 6.00 do nawet 23.30. Obecnie nie ma kolejek chętnych do zdobycia prawa jazdy. W okresie wakacyjnym zrezygnowano też z prowadzenia egzaminów w soboty. Na termin egzaminu czeka się obecnie tydzień.
W stosunku do poprzedniego systemu egzaminowania, obecnie jest więcej pytań na sprawdzianie teoretycznym. Skrócono też czas reakcji na udzielenie pytania. Powoduje to, że zdaje go ok. 40 procent kandydatów. Jednak jak mówi Piotr Korytkowski, dyrektor WORD w Koninie, więcej osób zdaje egzamin praktyczny. - Widać, że kandydaci , którzy zadają część teoretyczną są dobrze przygotowani, mają opanowane przepisy – mówi Piotr Korytkowski.
Koniński WORD umożliwia zapoznanie się z placem egzaminacyjnym. Można wykupić jazdę samochodem WORD, instruktora musi zapewnić osoba zainteresowana. Jazdy odbywają się na placu, na którym zdawać się będzie egzamin. Z takiej usługi można skorzystać po godzinie 16.00 , a więc po skończeniu egzaminów. Jest już spore zainteresowanie.