24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Ubywa mieszkańców Konina

Ubywa mieszkańców Konina

Ubywa mieszkańców Konina, tak wynika ze składanych deklaracji „Śmieciowych”. Do tej pory około 20 procent mieszkańców miasta nie złożyło deklaracji. Urząd Miejski zapowiada kontrole. karolina1

W Koninie wciąż trwa przetarg, który ma wyłonić firmę odbierającą odpady od mieszkańców. Najwcześniej zwycięzcę przetargu poznamy w połowie sierpnia. Do tej pory wywozem odpadów zajmuje się PGKiM wraz z firmą Bakun.
Ja k powiedziała Karolina Majdzińska, zastępca kierownika wydziału komunalnego UM, do tej pory deklaracji śmieciowych nie złożyło około 20 procent właścicieli nieruchomości. - Trwa też wprowadzenie do systemu danych, jest wiele korekt. Okazuje się, że ubywa mieszkańców Konina w stosunku do wcześniejszych deklaracji – powiedziała Karolina Majdzińska.
Mniej osób zadeklarowanych może oznaczać, że konieczne będą podwyżki za stawki za odbiór odpadów, gdyż miasto nie może dokładać z budżetu. Prezydent Józef Nowicki poinformował o powołaniu Karoliny Majdzińskiej na stanowisko zastępcy kierownika wydziału komunalnego. Zaprzeczył też aby kierownik wydziału, Sławomir Matysiak miał odejść z urzędu. Tymczasem wiadomo, że Sławomir Matysiak stara się o funkcję dyrektora w turkowskim szpitalu.