25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Uwaga na radary

Uwaga na radary

Jutro na drogach regionu można spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Prowadzona będzie akcja „Prędkość”. pol34

W  piątek na drogach całego powiatu konińska drogówka prowadzić będzie działania pod kryptonimem „Prędkość”. Do pracy ruszy więcej niż zwykle policjantów i wszyscy skierowani zostaną do wspomnianych działań. Wykorzystane do służby będą wszystkie urządzenia kontrolno – pomiarowe, jakimi dysponują policjanci, zwiększona będzie także liczba policjantów na drogach. Oczywiście patrole dokonujące kontroli będą przemieszczać się z miejsca w miejsce, tak więc wracając za nawet niedługi czas, możemy zostać skontrolowani w zupełnie innym miejscu.
Policjanci przypominają, że za jazdę z nadmierną prędkością możemy zapłacić nawet 500 zł mandatu, za jazdę bez zapiętych pasów – 100 zł, za kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – 100 zł, natomiast za przewożenie dziecka bez fotelika – 150 zł. W jednym więc momencie możemy stać się ubożsi o kilkaset złotych. Jeżeli natomiast chodzi o punkty karne, to w tym samym miejscu i czasie na nasze konto może ich „wpłynąć” nawet 20!