25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pawilony na sprzedaż

Pawilony na sprzedaż

Miasto chce sprzedać plac wraz z pawilonami handlowymi przy ulicy Błaszaka. Protestują kupcy. bla

Władze Konina chcą sprzedać teren przy ulicy Blaszaka. Stoi tam pawilon handlowy, w którym lokale wynajmuje kilkunastu przedsiębiorców. Nie są zadowoleni z decyzji radnych. Koszt działki to około 2,2 mln złotych. Kupcy zwracają uwagę, że rocznie do budżetu miasta z tytułu najmu wpływa ponad 300 tysięcy złotych. Ponadto stracą lokale w tak zwanym dobrym punkcie.
Marek Waszkowiak, zastępca prezydenta Konina, twierdzi że należy poprawić wizerunek miasta w tym miejscu. - Były rozmowy z PSS, ale nie wyrażają ochoty na budowę. Miasta też nie stać na taką inwestycję – mówi Marek Waszkowiak.
Jednocześnie prezydent Waszkowiak zapewnia, że przy ulicy Błaszaka nie powstanie kolejny market. - W szczegółowym planie zagospodarowania nie ma tam miejsca na market, może być jedynie działalność handlowo – usługowa o małej powierzchni. Do tego muszą być miejsca parkingowe, najprawdopodobniej konieczny będzie parking podziemny. To zadanie dla inwestora – mówi Marek Waszkowiak.
Przetarg na sprzedaż działki ma być dwuetapowy. Przyszły inwestor będzie musiał przedstawić koncepcję zagospodarowania, potem dopiero będzie mógł kupić działkę.