25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Dietetyka i bezpieczeństwo wewnętrzne – nowe kierunki na PWSZ

Dietetyka i bezpieczeństwo wewnętrzne – nowe kierunki na PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie otrzymała zgodę na utworzenie dwóch nowych kierunków, kształcących w zakresie dietetyki i bezpieczeństwa wewnętrznego. pwsz

Dietetyka w PWSZ w Koninie

Wniosek Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia PWSZ w Koninie o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku dietetyka na poziomie studiów I stopnia, czyli licencjackich, otrzymał akceptację Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. To drugi nowy kierunek, który, mamy nadzieję, ruszy w PWSZ w Koninie od najbliższego roku akademickiego.

Podstawą opinii PAK-i jest pozytywna ocena przedstawionej koncepcji kształcenia, programu studiów, a szczególnie: „efektów kształcenia i sposobu ich weryfikacji, minimum kadrowego, bazy dydaktycznej, w tym biblioteki, oraz wewnętrznego systemu zapewnienia jakości, który może zostać wdrożony również na nowo tworzonych studiach pierwszego stopnia na kierunku „dietetyka” – czytamy w uchwale Prezydium PKA z 4 lipca 2013 r. Komisja swoją uchwałę przekazała już do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ponieważ wniosek WKFiOZ spełnia konieczne wymagania ministra tego resortu. Teraz więc uczelnia czeka na jego decyzję, która pozwoli rozpocząć nabór na dietetykę.

 Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia PWSZ w Koninie

dr Piotr Inerowicz 

Zgoda MNiSW na prowadzenie nowego kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne"

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadało Wydziałowi Społeczno-Technicznemu PWSZ w Koninie uprawnienie do prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym na kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne".
 
Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych studiami w naszej Uczelni do podjęcia kształcenia na nowym kierunku, zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, oraz do zapoznania się z planem studiów. Do wyboru będą dwie specjalności: "bezpieczeństwo systemów i procesów logistycznych" oraz "zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo publiczne".

Rekrutacja elektroniczna na kierunku "bezpieczeństwo wewnętrzne" będzie prowadzona
w terminie od 23 lipca do 14 września 2013 r.

Po zalogowaniu dokumenty (podanie oraz dowód opłaty rekrutacyjnej) należy składać w Biurze Rekrutacji PWSZ w Koninie
(ul. Przyjaźni 1, 62-510 Konin, tel. 63-249-72-37) w godz. 8:00-16:00. 

Dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego PWSZ w Koninie

dr Artur Zimny