23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wahadłowo na Ślesińskiej

Wahadłowo na Ślesińskiej

Rozpoczęła się budowa kanalizacji na osiedlu Pątnów i Gaj. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ruch odbywa się wahadłowo na ulicy Ślesińskiej. roboty drogowe znak


W ciągu drogi krajowej nr 25 na ulicy Ślesińskiej, w okolicach ronda, na odcinku 100 metrów trwa frezowanie nawierzchni, a za kilka dni rozpoczną się wykopy. W związku z tym częściowo wyłączony z ruchu jest jeden pas jezdni, a ruch pojazdów odbywa się w tym miejscu wahadłowo. Prace systematycznie będą przesuwały się w kierunku granic miasta Konina z gminą Ślesin. Na ulicy Ślesińskiej potrwają one do końca października. W dalszej kolejności roboty będą prowadzone na ulicy Kazimierskiej (w ciągu drogi nr 264) oraz na ulicach lokalnych: Kątowej, Pątnowskiej, Gminnej, Szerokiej, Prostej, Mokrej oraz ulicy Przemysłowej i Gaj.

Prace drogowe na osiedlach Pątnów i Gaj służą przygotowaniu do budowy sieci sanitarnej dla tej części Konina. Położonych tam zostanie ponad 5,4 km rur, powstaną też 3 przepompownie ścieków. Dzięki temu dostęp do sieci kanalizacyjnej uzyska 642 mieszkańców, dziś zmuszonych do korzystania z przydomowych szamb. Po zakończeniu prac modernizacyjnych i wybudowaniu kanalizacji, szamba przestaną być potrzebne i zostaną zlikwidowane, co znacznie poprawi jakość życia mieszkańców.