26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Studenci na obozie

Studenci na obozie

– Najpierw czekają na ten obóz pół roku, a jak przyjadą, to po pierwszej zaprawie chcą stąd uciekać – żartuje Robert Szymański, opiekun studentów (jeszcze) I roku wychowania fizycznego PWSZ w Koninie. A poranna zaprawa (7.15) to dopiero początek, bo zajęcia z przerwą na obiad i poobiednie „leżakowanie” trwają od 8 do 20. I tak ciurkiem przez 8 dni. oboz1


Obóz letni dla studentów dwóch kierunków: wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie jest ostatnim przedmiotem, który należy zaliczyć, by zakończyć pierwszy rok studiów. Odbywa się co rok w Ośrodku Szkoleniowym ODN w Wąsoszach, tuż na Jeziorem Ślesińskim. Warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportu są świetne. Przede wszystkim sportów wodnych. Dlatego przyszli wuefiści ćwiczą pływanie różnymi stylami, ale też kajakami, uczą się asekurowania pływających i, co najbardziej atrakcyjne, uczą się pływać na desce surfingowej. – Dla wielu z nas to nowość, bo dotychczas nie mieliśmy styczności z tym sportem – mówią Martyna Jakubowska i Joanna Felsztyńska z I roku wychowania fizycznego.
Zajęcia odbywają się w grupach i są wyczerpujące. Na przykład dr Janusz Kwieciński, prodziekan Wydziału Społeczno-Technicznego, przepływa kajakiem z grupą przyszłych wuefistów średnio 7 km dziennie. – Ale to nie jest tylko trenowanie fizycznych umiejętności. Przy okazji poszerza się wiedzę o mijanych miejscach, dotyczą historii, topografii  – zaznacza.
39 studentów wychowania fizycznego (przed nimi byli tu studenci turystyki i rekreacji) podczas obozu trwającego od 8 do 15 lipca musi zaliczyć obowiązkowo odpowiednią liczbę godzin pływania, kajakarstwa, surfingu oraz zabaw i gier terenowych. Przy okazji grają w piłkę plażową, palanta, ringo, badmintona, a wieczorami siedzą przy ognisku. Jak się okazuje, nie tylko to ostatnie zajęcie jest dla nich jest przyjemnością. – W końcu możemy się zintegrować, bo w ciągu roku właściwie nie było na to czasu, zajęcia przecież odbywają się w grupach, a tu jesteśmy całym rokiem i mamy więcej możliwości, żeby lepiej się poznać – Martyna i Asia podkreślają najważniejszy po uzyskaniu zaliczenia roku cel obozu.

oboz4oboz5oboz6oboz8oboz11