25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wakacje w świetlicy

Wakacje w świetlicy

Wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej TPD w Koninie spędza kilkanaście dzieci. Oprócz zabaw i gier realizują też program „Zdrowo jeść by rosnąć w siłę”. sw1

Świetlica mieszcząca się przy klasztorze ojców  franciszkanów jest czynna przez cały rok. Jednak w okresie wakacyjnym dzieci mają więcej zabaw, gier, zajęć integracyjnych. - W trakcie roku szkolnego  skupiamy się na zajęciach rewalidacyjnych. Teraz są wakacje, staramy się aby dzieci miło spędzały czas. Dostosowujemy program do pogody, do oczekiwań naszych wychowanków – mówi Edyta  Janiak, kierownik świetlicy.
W świetlicy realizowany jest program „Zdrowo jeść by rosnąć w siłę”. Dzieci same przygotowują posiłki, które mają ich zachęcać do zdrowego żywienia. Program rozpoczęły spotkania i zajęcia z dietetykami, uczestniczyli w warsztatach w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie. - Widzimy, że program przynosi efekty, gdyż dzieci w domach albo same przygotowują posiłki albo namawiają rodziców na konkretne potrawy – mówi Edyta Janiak.

sw2