25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pechowa droga dla tirów

Pechowa droga dla tirów

Do dwóch wypadków samochodów ciężarowych doszło na drodze 25 w Białej Panieńskiej. Oba zdarzenia dzieliło kilkanaście  godzin. tir4

Na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Biała Panieńska, gm. Rychwał, doszło do wypadku drogowego z udziałem ciągnika siodłowego Renault Magnum z naczepą. Samochód zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, uderzył w mostek, a następnie w drzewo. Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. Kierowca i pasażer TIR-a zostali przebadani przez przybyły zespół Pogotowia Ratunkowego, jednak nie wymagali hospitalizacji. Dalsze działania straży pożarnej polegały na przepompowaniu oleju napędowego z uszkodzonych zbiorników ciągnika siodłowego do pojemników zastępczych oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych z jezdni. Do wypadku doszło w sobotę.
Następnego dnia,  w godzinach rannych, w tej samej miejscowości doszło do podobnego zdarzenia również z udziałem ciągnika siodłowego Renault Magnum z naczepą, którym podróżował obywatel Litwy. Prowadzony przez niego pojazd wpadł w poślizg i samochód zjechał z jezdni na pobocze, zupełnie tarasując naczepą jezdnię. Dyżurny SKKM w Koninie do zdarzenia ponownie zadysponował samochód ratownictwa technicznego i samochody ratowniczo - gaśnicze z JRG PSP Nr 2 w Koninie oraz OSP Rychwał. Po przybyciu na miejsce, strażacy zabezpieczyli teren akcji oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojeździe. Kierowcy TIR-a nic się nie stało i nie wymagał hospitalizacji. Po przybyciu Pomocy Drogowej i odholowaniu uszkodzonego pojazdu na wyznaczony parking, strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz usunęli uszkodzone elementy pojazdu z jezdni.
W obydwu działaniach udział brało 31 strażaków. Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania zdarzeń prowadzi Policja.

tir2tir3