25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Śmieci po nowemu

Śmieci po nowemu

Pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi to zbieranie doświadczeń przez samorządy. Goranin

Od 1 lipca obowiązuje nowy system odbioru odpadów komunalnych. W większości gmin przeprowadzono przetargi i podpisano umowy. Wyjątkiem jest miasto Konin, gdzie zamknięcie ofert nastąpi w przyszłym tygodniu. Na razie nikt się nie wypowiada na temat zainteresowania przetargiem. Wiadomo, że dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jest to przetarg dla być albo nie być części firmy.
W gminach powiatu konińskiego przetargi wygrały firmy prywatne oferujące lepsze warunki finansowe. Według Ryszarda Nawrockiego, wójta gminy Stare Miasto, pracownicy urzędu sprawdzają na bieżąco jak funkcjonuje system. -  Odbiory przebiegały dość sprawnie, zdarzały się sporadyczne problemy z odbiorem śmieci spowodowane tym, iż niektóre nieruchomości są bardziej oddalone od zwartej zabudowy. Urząd na bieżąco informuje firmę o skargach mieszkańców, która przeprowadziła dodatkowy odbiór. Zbieramy doświadczenia, które pomogą nam w organizacji kolejnego przetargu – powiedział Ryszard Nawrocki.