24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Przedszkole w kolorach

Przedszkole w kolorach

Wprawdzie brakuje pieniędzy na wyposażenie, to władze gminy Stare Miasto zapewniają, że od 2 września dzieci będą uczęszczać do nowego przedszkola samorządowego. przedszkole

Ma to być najnowocześniejsze przedszkole w regionie. Będzie mogło z niego korzystać 145 dzieci w wieku 3 – 5 lat. Ponadto w gminie uruchomiona zostanie placówka przedszkolna w Liścu Wielkim  dla 60 dzieci. W gminie funkcjonować będą też oddziały przedszkolne przy szkołach w Żychlinie, Modle Królewskiej, w Ruminie i Kazimierowie (te dwa ostatnie z funduszy EFS). W planach powstanie placówki w Barczygłowie. Jak mówi wójt Ryszard Nawrocki, chodzi o to żeby dzieci wiejskie miały takie same szanse edukacyjne jak ich rówieśnicy z miast.
Nowe przedszkole w Starym Mieście kosztowało 4,2 mln złotych, z czego większość to pieniądze z budżetu gminy. Na wyposażenie brakuje 200 tysięcy złotych. Jednak wójt Ryszard Nawrocki zapewnia, że przedszkole będzie otwarte 2 września.  Gmina stara się też o dotacje z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Chodzi o 1 mln złotych na uregulowanie zobowiązań z  tytułu budowy placówki. Wniosek gminy do szefa kancelarii Prezesa Rady Ministrów uzyskał poparcie wojewody wielkopolskiego.