25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wakacyjne atrakcje

Wakacyjne atrakcje

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci przygotowano w minie Stare Miasto. Miejscowość odwiedziła też grupa młodzieży z Litwy. lit11

W Starym Mieście goszczono młodzież z partnerskiej gminy Biała Waka z podwileńskiego okręgu Soleczniki. Przyjechało 24 młodych ludzi, którzy mieli okazję poznać swoich rówieśników. W programie było też zwiedzanie regionu konińskiego. Nie było problemów z porozumieniem, gdyż goście są uczniami polskiej szkoły W trakcie pobytu mogli też uczestniczyć w warsztatach tanecznych przygotowanych przez zespoły „Uśmiech” i „Lawina”. W przyszłym roku planowana jest rewizyta staromiejskiej młodzieży na Litwę.
W Starym Mieście prowadzona jest akcja „Tydzień po Polsce” czyli cykl wycieczek krajoznawczych dla dzieci ze szkół podstawowych. Organizowane są wycieczki do Łodzi, Biskupina, Kalisza, Torunia. Bierze w nich udział 170 dzieci.
Zorganizowano też obóz profilaktyczny w Rogoźnie, wyjechało na niego 30 osób. Dla dzieci pozostających w domach przygotowano między innymi zajęcia teatralne w Bibliotece Publicznej, wyjazdy na basen i kręgielnie. W świetlicy w Starym Mieście  oraz w Centrum Kształcenia w Ruminie odbywają się warsztaty wokalne i plastyczne, projekcje bajek.

lit22