23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wypadkowy dzień

Wypadkowy dzień

Sporo pracy mieli strażacy w regionie, którzy byli wzywani do usuwania skutków wypadków drogowych. wy1

W Skulsku doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych – Fiat Punto uderzył w tył Renault Laguny, który z kolei uderzył w ogrodzenie posesji.  W chwili przybycia strażaków na miejsce, trójka podróżujących znajdowała się na zewnątrz pojazdów. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia oraz odłączyli zasilania elektryczne oraz zakręcili zawory na butlach z gazem propan-butan w pojazdach. Następnie przy pomocy sorbentu zneutralizowali płyny eksploatacyjne z Fiata. Przybyły zespół Pogotowia Ratunkowego, po zbadaniu poszkodowanych, zabrał ich do szpitala.
Tuż po południu doszło do kolejnego zdarzenia. W miejscowości Zosinki, gm. Rychwał na drodze krajowej nr 25 doszło do zderzenia się trzech samochodów – osobowego Mercedesa A180 i dwóch samochodów dostawczych: Daewoo Lublin i Renault Mascott. Dyżurny SKKM w Koninie zadysponował samochód ratownictwa technicznego i samochody ratowniczo – gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Koninie oraz z OSP Rychwał. Strażacy, po zabezpieczeniu terenu zdarzenia, usunęli elementy z uszkodzonych pojazdów z jezdni. W wyniku tego wypadku, kierowca Renault został zabrany do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe.
Kilka godzin później, około 16.20 na ulicy Przemysłowej w Koninie doszło do kolejnego wypadku. Tym razem Mercedes 190 zderzył się z Volkswagenem Passatem, który następnie uderzył w betonowy murek. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Powiadomiony Dyżurny SKKM w Koninie zadysponował samochód ratownictwa technicznego i samochody ratowniczo – gaśnicze z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych PSP Nr 1 i 2 w Koninie. Strażacy zabezpieczyli teren działań oraz udzielili kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej poszkodowanym, którzy zostali zabrani do szpitala przez przybyły zespół Pogotowia Ratunkowego. Następnie strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz usunęli elementy z uszkodzonych pojazdów z jezdni.
W powyższych zdarzeniach udział brało łącznie 38 strażaków. Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania tych zdarzeń prowadzi Policja.

wy2wy3wy7wy8wy9