23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Pijani rodzice

Pijani rodzice

Mieszkanka Ślesina wczoraj przed godziną 23:00 zadzwoniła do oficera dyżurnego konińskiej komendy, aby zgłosić awanturę na jednej z posesji. Na miejsce skierowani zostali policjanci ze Ślesina, którzy zastali pijanych rodziców mających pod opieką czwórkę dzieci. 

policja11


Okazało się, że policjanci trafili na libację alkoholową, podczas której kompletnie pijany mężczyzna (prawie 3 promile) i kobieta (niemal 2 promile) opiekowali się czwórką dzieci kobiety: 5 i 8-letnimi chłopcami oraz 3,5-letnią dziewczynką. Pijany mężczyzna jest ojcem tylko najmłodszego 6-miesięcznego chłopca. Oficer dyżurny poprosił także o przyjazd na miejsce karetkę pogotowia. Jej załoga zdecydowała o zabraniu niemowlaka do szpitala na obserwację. Pozostała trójka rodzeństwa miała trafić do pogotowia opiekuńczego, jednak zgodziła się zaopiekować nimi siostra pijanej matki, mieszkająca w gminie Wierzbinek. Pijani rodzice trafili do Ośrodka Doraźnej Pomocy Osobom z Problemem Alkoholowym i Przemocą w Koninie (dawna Izba Wytrzeźwień).
Mężczyzna i kobieta wkrótce usłyszą zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną. Grozi im do 5 lat więzienia.