25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Poszukiwane worki

Poszukiwane worki

Od tygodnia obowiązują nowe zasady odbioru odpadów. Tymczasem wielu mieszkańców ma kłopot ze zdobyciem worków na segregowane odpady. worki

Firmy zbierające odpady tłumaczą się, że brak worków to efekt olbrzymiego popytu. - Nie ma gdzie ich kupić – mówią przedstawiciele jednej z firm.
Narzekają mieszkańcy podkonińskich gmin, gdyż otrzymują tylko po jednej sztuce. - Skosiłem trawę i potrzebuje worków na bioodpady. Tymczasem na dwa tygodnie dostałem jeden worek. Co ma zrobić z pozostałą trawą? - mówi  Marek.
Także na inne segregowane śmieci przydział to jeden worek. - U nas w domu mieszka osiem osób, produkujemy więc więcej śmieci niż sąsiedzi, których jest trójka. Płacimy od osoby. Tymczasem mamy po jednym worku na plastiki. Zapełnia się po tygodniu. Co zrobić z pozostałymi plastikami, tym bardziej że zlikwidowano pojemniki do segregowania – twierdzi Jacek.
Także mieszkańcy Konina mają wydziale worki, mimo że zgodnie z uchwała Rady Miasta mieli otrzymać po 9 kompletów. Dodatkowe będzie można zakupić po złotówce. Problem z tym, że brak ich na rynku.