19październik2018

19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Bezpieczeństwo i budżet

Bezpieczeństwo i budżet

Zwiększa bezpieczeństwo czy też jest okazją do dodatkowych dochodów gminy? Mowa o fotoradarach ustawianych przez straże gminne. getimg

Na problem fotoradaru w gminie Krzymów zwracali uwagę radni powiatowi. Mowa o urządzeniu ustawianym przez straż gminną w Brzeźnie na ulicy Konińskiej. Według radnych z gminy Krzymów,   fotoradar ustawiany jest w miejscu, w którym bardzo łatwo kierowców złapać na przekroczeniu prędkości. Chodzi o odcinek przy skrzyżowaniu z ulicą Dojazdową. Tymczasem miejsce ustawiania fotoradaru zostało uzgodnione z policją, a w tym miejscu dochodziło do wielu tragicznych wypadków. Wójt Tadeusz Jankowski mówi, że fotoradar działa prewencyjnie. - Na odcinku 15 kilometrów drogi 92 są trzy urządzenia. To świadczy, że ten odcinek jest niebezpieczny – mówi Tadeusz Jankowski.
Pozostałe  urządzenia są w administracji Inspekcji Transportu Drogowego i wpływy z mandatów wpływają do budżetu państwa. Natomiast mandaty z gminnego fotoradaru zasilają kasę gminną. W roku ubiegłym  było to 200 tysięcy złotych.
Obecnie na ulicy Konińskiej zmieniono organizacje ruchu. Teren zabudowany kończy się tuż za skrzyżowaniem z ulicą Główną (za sygnalizacją świetlną). Natomiast na dalszym odcinku obowiązuje ograniczenie do 60 kilometrów na godzinę.