25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » W niedzielę akcja "pasy"

W niedzielę akcja "pasy"

Konińska drogówka w sposób szczególny skupi się jutro na kontrolowaniu kierowców i pasażerów pod kątem używania pasów bezpieczeństwa, a także przewożenia dzieci w przeznaczonych do tego urządzeniach. 

policja11

 


Działania prowadzone będą na terenie całego województwa wielkopolskiego. Policjanci pojawią się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych takich jak zderzenia pojazdów, najechania na przeszkodę, uderzenia w element urządzenia drogi lub drzewo bądź też wypadnięcia pojazdu z drogi. Miejsca kontroli będą często zmieniane. Możemy także spodziewać się tzw. kontroli „kaskadowych”, więc przejechanie obok patrolu nie będzie gwarancją, że nieopodal nie zostaniemy zatrzymani przez drugi.
Policjanci uważnie obserwować będą także kierowców jednośladów pod kątem korzystania z hełmu ochronnego. Przyjrzą się też w jakim stanie technicznym znajduje się pojazd oraz czy kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania nim.
Raczej nie ma co liczyć na pobłażliwość mundurowych, a pamiętajmy, że jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to mandat w wysokości 100 zł, natomiast przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami, to wydatek rzędu 150 zł.