25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Leniwy złodziej

Leniwy złodziej

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Kleczew, który upodobał sobie nie swoje pojazdy i inne rzeczy. Niestety zainteresowania swoje przypłacił kilkoma zarzutami. 

policja14


Usiłowanie kradzieży akumulatorów z Volkswagena T-4 i Jaguara, usiłowanie kradzieży Passata, kradzież Fiata Punto i na końcu kradzież skutera – to wszystko wydarzyło się w jedną noc z piątku na sobotę pod koniec czerwca.
Wszystkie te kradzieże i usiłowania miały swój powód. Punto i Passata 18-latek chciał schować w lesie, następnie sprzedać w całości albo na części, akumulatory również chciał sprzedać, a za uzyskane pieniądze... kupić sobie samochód. Skradzionym Punto już uciekał do lasu, ale zabrakło nieco umiejętności i wylądował w rowie. Tak nerwowo usiłował ponownie zapalić silnik, że złamał kluczyk do stacyjki.
Kiedy o świcie nadszedł czas, by wracać do domu, stwierdził, że jest zbyt zmęczony aby iść pieszo i ukradł skuter, który stał sobie z kluczykami w stacyjce. Dojechał nim około 200 m od domu, zostawił przy drodze i spokojnie poszedł spać.
Usłyszał w sumie pięć zarzutów. Grozi mu do 5 lat więzienia