25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wybuchł piec

Wybuchł piec

Do wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło  w domu jednorodzinnym w Kazimierzu Biskupim. W  wyniku wybuchu doszło do pożaru pomieszczenia kotłowni, a jedna osoba została ranna. piec

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast zadysponował do tego zdarzenia samochody ratowniczo – gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 w Koninie i OSP Kazimierz Biskupi. Po przybyciu na miejsce pożaru strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pracując w aparatach powietrznych, podali środek gaśniczy na palący się opał w pomieszczeniu kotłowni. Strażacy przeprowadzili również oddymianie domu przy użyciu wentylatora oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej poszkodowanej osobie, którą następnie do szpitala zabrał zespół Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce zdarzenia Inspektor Nadzoru Budowlanego, po dokonaniu oględzin budynku, zezwolił na dalsze użytkowanie przez jego mieszkańców.
W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brało 14 strażaków. Okoliczności powstania zdarzenia ustala Policja.