26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Dotacje do radiowozów

Dotacje do radiowozów

Konińska policja wzbogaci się o dwa radiowozy do ścigania piratów drogowych. Zakup będzie możliwy dzięki wsparciu samorządu miejskiego i powiatowego. pol34

Koszt zakupu dwóch nieoznakowanych radiowozów pokryje Komenda Główna Policji oraz samorządy. Konińscy radni przeznaczyli na ten cel 50 tysięcy złotych. Kiedy miał być finalizowany zakup, okazało się, że samochody będą droższe o 10 tysięcy złotych. Dlatego komendant miejski policji zwrócił się do radnych powiatowych o wsparcie. Ci udzielili, jednak mieli wiele wątpliwości.
Zdaniem radnych, zakup powinny wspomagać te samorządy, które mają fotoradary na swoim terenie, a więc i korzyści finansowe z tego tytułu. Jednak komendant Sławomir Jądrzak powiedział, że gminy wspierają  policję choćby przez zakup paliwa czy remonty posterunków.
Radna Maria Wróbel zwracała też uwagę, że wszystkie instytucje powinny być traktowane jednakowa. Tymczasem na policje zwiększa się dotacje, a na szpital zmniejsza. Także  radny Bogumił Leszczak miał wątpliwości co do celowości dotacji. Stwierdził, że z jednej strony policja chce dotacji, z drugiej w tym samym czasie zamyka posterunki, jak to było w Krzymowie. Ostatecznie za dotacją na zakup radiowozów głosowało 10 radnych, jeden był przeciw a czterech wstrzymało się od głosu.