26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » By wakacje były bezpieczne

By wakacje były bezpieczne

Funkcjonariusze policji, straży pożarnej, a także egzaminatorzy z WORD-u spotkali się z najmłodszymi uczniami i udzielali im praktycznych rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje, jak zachować się podczas spotkania z psem oraz nad wodą. wakacje11


Festyn miał odbyć się przed „Galerią Nad Jeziorem”, ale pogoda popsuła szyki i trzeba było przenieść się pod dach. Funkcjonariusze udali się do Szkoły Podstawowej nr 12 oraz 3 i tam spotkali się z uczniami klas pierwszych. Towarzyszył im sierżant „Pyrek” – maskotka wielkopolskiej policji oraz "Goldi" - pies służbowy wyszkolony do szukania materiałów wybuchowych.
Policjanci wytłumaczyli dzieciom jak należy zachować się w obecności obcego psa oraz jak bezpiecznie bawić się nad wodą, natomiast strażacy pokazali jak ratować kogoś kto zasłabł, stracił przytomność lub doznał poparzenia przez słońce.
Na zakończenie egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego omówili jak wyposażony powinien być rower aby podróżowanie na nim było bezpieczne.
Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie poradnik „Bezpieczne Wakacje”, smycz do kluczy i elementy odblaskowe. Podobne poradniki w najbliższych dniach dostaną wszyscy uczniowie klas pierwszych konińskich szkół podstawowych.