25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Solidarność na Placu Wolności

Solidarność na Placu Wolności

W Koninie manifestowała „Solidarność” Oprócz postulatów o charakterze ogólnopolskim, manifestowano też w obronie działacza związku zwolnionego z pracy w konińskim Sanepidzie. mani8

NSZZ „Solidarność” rozpoczął w Wielkopolsce kroczący protest, który zakończy się we wrześniu pod Sejmem. Dzisiaj związkowcy pikietowali w Kaliszu i Koninie, a następnie udali się pod budynek Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Domagają się ze strony rządu rozmów na tematy ważne dla Polaków. Protestowano między innymi przeciw umowom śmieciowym, wprowadzanemu elastycznego czasu pracy. Ponadto Roman Rutkowski, wiceprzewodniczący „Solidarności” w regionie, mówi o zwiększającym się bezrobociu w Koninie, chociażby o planach likwidacji zakładów energetycznych.
Związkowcy zaprotestowali również przeciwko zwolnieniu z pracy w konińskim Sanepidzie  Janusza Chojnackiego, szefa tamtejszej „Solidarności”. Janusz Chojnacki został zwolniony dyscyplinarnie, ale zdaniem związkowców prawdziwym powodem  jest działalność związkowa. Próby mediacji podjął prezydent Józef Nowicki, który jest przełożonym dyrektora Sanepidu. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Aby odwołać dyrektora, potrzebna jest opinia Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Kłopoty związkowców w Sanepidzie zaczęły się wraz z nominacją nowego dyrektora – Zygmunta Jasińskiego. - Związek patrzy na ręce dyrekcji, a to nie jest mile widziane. Pierwsze decyzje nowego dyrektora to były umorzenia wielu spraw, które prowadziliśmy, między innymi w stosunku do szpitala – powiedział Janusz Chojnacki.

mani1mani2mani3mani4mani5mani6mani7