23wrzesień2018

23 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nagrody rozdane

Nagrody rozdane

Po raz 59 rozdano nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA. To najstarszy festiwal filmowy w Polsce. okfa31

W kinie Oskard mogliśmy obejrzeć 43 filmy w trzech kategoriach – film amatorski, film studencki i film niezależny. Jak podkreślił aktor Krzysztof Majchrzak, przewodnicy jury,dzięki tym filmom mógł być bliżej człowieka.
W kategorii filmu amatorskiego pierwszą nagrodę otrzymał film „Bohater” Almy Asuai, Olgi Winiarczyk, Marcina Kasicy. Natomiast Grand Prix odebrał Stanisław Białoskórski za film „Cudowny dzień”.
Z kolei w kategorii film studencki pierwsza nagroda otrzymał  film „Kiedy ranne wstają zorze” Mateusza Głowackiego i Marcina Banasiaka. Grand Prix wręczono Aleksandrze Terpińskiej i Bartoszowi Bieńkowi za „Święto Zmarłych”.
W trzeciej kategorii, filmu niezależnego otrzymał film „Sonda o kobietach” Mateusza Głowackiego. Natomiast Grand Prix przyznano Kubie Gryżewskiemu i Ivo Krankowskiemu za „Wspomnienie poprzedniego lata”.
Jury młodych swoją nagrodę przyznało filmowi „VOCUUS” Patryka Jurka.

Wyróżniono także konińskiego animatora - Antoniego Sieńkowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 50 -lecia pracy. Pracował jako kinooperator, był współtwórcą Amatarskiego Klubu Filmowego Muza.
Uczestnicy jak i jurorzy podkreślali doskonałe przygotowanie logistyczne festiwalu oraz znakomite warunki projekcji. Organizatorem festiwalu było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych. Za rok jubileuszowa, 60-ta OKFA.

okfa32okfa33okfa34