25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Już po raz kolejny młodzież z I Liceum im. T. Kościuszki w Koninie odwiedziła Londyn uczestnicząc w warsztatach językowych. 

IMG 8920
Zdjęcie1411
Zdjęcie1414
Zdjęcie1421

W tym roku do udziału zaprosiliśmy również uczniów z II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Młodzież obu szkół od 10 do 15 czerwca br. szlifowała język angielski i poznawała angielskie zwyczaje w samym Londynie zwiedzając Tower of London, St. Paul’s Cathedral, Madame Tussaud’s Gallery czy wspaniałe Natural History Museum i British Museum. Przejażdżkę londyńskim “okiem” na pewno zapamiętali wszyscy. Ważnym przeżyciem było zwiedzanie parku w Greenwich, gdzie uczestnicy mieli okazję znaleźć się na dwóch półkulach jednocześnie. Niemałe wrażenie zrobiła też na nich Camera Obscura mieszcząca się w budynku królewskiego obserwatorium. W galerii Madame Tussaud’s uczniowie zapoznali się z historią Anglii przedstawioną w niekonwencjonalny sposób w części zwanej „Spirit of London”. Młodzież skorzystała również z okazji zrobienia zakupów na jednej z najsłynniejszych handlowych ulic Londynu – Oxford Street.

Uczniowie mieli też możliwość sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania się językiem angielskim w bezpośrednim kontakcie z rodowitymi Brytyjczykami oraz rodzinami różnych narodowości, u których mieszkali. Pomimo wyczerpującej podróży wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wspomnień.

Opiekunkami warsztatów były nauczycielki języka angielskiego I Liceum, Pani Edyta Jagiełło-Karpińska i Pani Małgorzata Starczewska.