25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Aktywni w mieście

Aktywni w mieście

Spotkanie z Pełnomocnika Do Spraw Osób Niepełnosprawnych i Organizacji Pozarządowych, a później ćwiczenia na świeżym powietrzu. Zajęcia Fundacji PODAJ DALEJ z aktywnej rehabilitacji odbyły się w mieście. 

DSCF2052
DSCF2055
DSCF2057
DSCF2058
DSCF2080

 

Uczestnicy zajęć spotkali się na Placu Wolności z Bartoszem Jędrzejczakiem, który mówił o najbliższych wspólnych działaniach Miasta Konina i Fundacji PODAJ DALEJ na rzecz osób niepełnosprawnych. Jedną z akcji będzie projekt KONIN DOSTĘPNY, w którym niepełnosprawni i sprawni wolontariusze przygotują rekomendacje dla Miasta dotyczące potrzeb dostosowania przestrzeni miejskiej, a także będą wyróżniać miejsca dostępne dla osób niepełnosprawnych specjalnym znakiem graficznym. Już teraz zachęcamy mieszkańców do przesyłania swoich sugestii i spostrzeżeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Po spotkaniu rozpoczęły się ćwiczenia aktywnej rehabilitacji. O zajęciach mówi Wolontariusz Mateusz Czajka: „Na zajęciach z aktywnej rehabilitacji byłem po raz pierwszy. Mogłem od razu wykorzystać umiejętności, które zdobyłem na ostatnim szkoleniu z asystowania osobie niepełnosprawnej ruchowo. Asekurowałem osoby poruszające się na wózku, pomagałem w czasie ćwiczeń. Zajęcia były bardzo ciekawe".

Zajęcia AKTYWNEJ REHABILITACJI są jedynymi tego typu na terenie byłego województwa konińskiego. Adresowane są do osób, które w swojej codziennej aktywności korzystają z wózka inwalidzkiego. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby dorosłe, dzieci i młodzież.

Projekt AKTYWNI I NIEZALEŻNI jest współfinansowany z PFRON i 1% podatku.

Zapraszamy: www.podajdalej.org.pl

FB/FundacjaPodajDalej