24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Napisz list do ojca

Napisz list do ojca

Rusza druga edycja konkursu „List do ojca” skierowanego do uczniów klas V i VI . Organizatorami konkursu są: Komisja Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. Na terenie powiatu konińskiego, tureckiego i kolskiego organizatorem konkursu jest Biuro Senatorskie Ireneusza Niewiarowskiego. listydotatyy

Jego celem jest: skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z niezastąpioną rolą ojca w życiu dziecka, zaangażowanie jak największej liczby szkół w propagowanie roli ojca w budowaniu harmonii rodzinnej i procesie wychowawczym dzieci, tworzenie lokalnych środowisk wspierających kulturę odpowiedzialnego ojcostwa, propagowanie przykładów dobrego godzenia życia rodzinnego z pracą zawodową ojców rodzin, zainteresowanie senatorów rolą ojców w polskich rodzinach, a w szczególności w życiu i rozwoju emocjonalnym dziecka.

Szkoły wraz z biurem senatorskim zorganizują okręgowy etap konkursu. Przedmiotem konkursu są prace pisemne w formie listu do ojca. Prace będą oceniane przez jury powołane przez Senatorów. Następnie wyróżnione prace zostaną przesłane do Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP. Do 30 czerwca szkoły mają czas na zgłoszenie się do konkursu. Przesłanie prac do biur senatorskich musi nastąpić do 15 października, a wyłonienie zwycięzcy etapu okręgowego – do 22 października. Spotkanie finalistów konkursu połączone z oficjalnym ogłoszeniem wyników etapu ogólnopolskiego odbędzie się w Senacie RP do końca listopada.

W ubiegłej edycji praca, która w naszym regionie zajęła I miejsce otrzymała wyróżnienie na etapie ogólnopolskim.