25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Dyplom z podyplomów

Dyplom z podyplomów

Oprócz zasobu nowej wiedzy i umiejętności, niemal 160 osób uzyskało właśnie świadectwo ukończenia jednego z kilku kierunków studiów podyplomowych prowadzonych przez Państwową Szkołę Zawodową w Koninie.   

DSC02373 1
DSC02377 1
DSC02382 1
DSC02388 1
DSC02391 1
DSC02394 1
DSC02404 1
DSC02408 1


Uczelnia od lat prowadzi studia podyplomowe na różnych kierunkach. Oferta jest modyfikowana, podobnie jak zmieniają się potrzeby mieszkańców i pracodawców z Konina i regionu. Są takie, które cieszą się niesłabnącą popularnością, jak kompetencje pedagogiczne (13 edycja jeszcze trwa), podatki i skarbowość (11 edycji), zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy (7). Są też zupełnie nowe, jak administracja samorządowa, która w kończącym się właśnie roku akademickim miała pierwszą edycję. Jej absolwenci są bardzo zadowoleni z organizacji i przeprowadzenia.
15 czerwca część z absolwentów odebrała już świadectwa i chętnie dzieliła się wrażeniami po ukończeniu swoich „podyplomów”. – Podatki i skarbowość wybrałam ze względu na charakter wykonywanej pracy, a uczelnię z powodu dobrych wspomnień z ukończonych tu studiów licencjackich, z których wiele wyniosłam – tłumaczy swój wybór Marta Mielcarek.
Wioletta Topolska, która ukończyła zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, uważa, że warto kończyć takie studia w PWSZ. – Bo spotyka się wielu ciekawych ludzi, zarówno po stronie kadry dydaktycznej, jak i administracyjnej! – mówi z entuzjazmem. – Następuje intensywna wymiana doświadczeń. W moim wieku dzięki klimatowi studenckiemu czuję się młodsza. Do tego uczelnia jest tuż, tuż, zatem koszty dojazdów nie są za wysokie, a kierunek bhp w PWSZ jest jednym z najtańszych na rynku, jest zatem konkurencyjna w porównaniu z innymi uczelniami – wylicza zadowolona absolwentka ZBiHP.
Zadowolony jest również Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego, na którym są organizowane wszystkie z proponowanych kierunków studiów podyplomowych w PWSZ. – Studia podyplomowe są w dużej mierze realizowane dzięki zaangażowaniu lokalnych partnerów społeczno-gospodarczych – wyjaśnia. – Pozwala to na merytoryczne wsparcie procesu kształcenia poprzez wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i umiejętności partnerów, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Przede wszystkim jednak jest wyrazem budowania lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w regionie konińskim – podkreśla dziekan.
 
Maria Sierakowska