24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Inwestowanie w przedszkolaków

Inwestowanie w przedszkolaków

Ponad 11,5 mln złotych pozyskano w do ubiegłorocznego budżetu Starego Miasta z funduszy zewnętrznych. To spora kwota biorąc pod uwagę, że budżet gminy to 40 mln złotych. stare1

Jak powiedział Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta, na inwestycje wydano ponad 8 mln złotych. Najpoważniejsze to budowa oczyszczalni ścieków, kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej oraz budowa przedszkola samorządowego. Przedszkole ma być gotowe do września, znajdzie się w nim miejsce dla 150 dzieci. - Będzie to placówka z oddziałami integracyjnymi. Polska na tle innych krajów Unii Europejskiej jest daleko w tyle jeśli chodzi o opiekę przedszkolną. Dzięki tej inwestycji chcemy aby w naszej gminie więcej dzieci miało możliwość uczęszczania do przedszkola. Także w Liścu Wielkim powstaną dwa oddziały przedszkole, tam niebawem zakończy się adaptacja budynku komunalnego na przedszkole – podkreślił Ryszard Nawrocki.
Jednocześnie gmina przygotowuje się do kolejnego rozdania środków unijnych od 2014 roku. Wójt Nawrocki zdaje sobie sprawę, że będzie to  trudniejsze niż w tym rozdaniu, gdyż samorządy będą musiał wykładać własne pieniądze, a zadłużenie niektórych gmin nie pozwala na zaciąganie kolejnych kredytów.