25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Rodzinne świętowanie

Rodzinne świętowanie

Promocja integracji międzypokoleniowej i idei rodzicielstwa zastępczego przyświecała tegorocznym  powiatowym obchodom święta rodziny. Festyn pod hasłem „Energia pokoleń i solidarność międzypokoleniowa - elementami integrującymi rodziny powiatu konińskiego” odbył się w Brzeźnie. rod1

Program imprezy adresowany był do szerokiej grupy odbiorców. Organizowany z myślą o rodzinach piknik był okazją do zaprezentowania potencjału artystycznego oraz umiejętności sportowych dzieci, młodzieży oraz seniorów z naszego powiatu. Nie zabrakło familijnych turniejów sprawnościowych, konkursów z nagrodami oraz pokazów sztuki walki.
Podczas festynu prowadzona była też akcja edukacyjna na temat profilaktyki czerniaka i raka piersi. Ponadto specjaliści mający doświadczenie w pracy z rodziną udzielali informacji o funkcjonowaniu pieczy zastępczej w powiecie konińskim oraz o możliwościach ubiegania się o status rodziny zastępczej.
Dni Rodziny w Brzeźnie zainaugurowały też obchody Powiatowego Dnia Seniora w powiecie konińskim i stały się okazją do uhonorowania pucharami Starosty Konińskiego seniorów udzielających się w wolontariacie międzypokoleniowym.

rod2rod3rod4rod5rod6rod7rod8rod9rod10