25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nagroda za wiedzę o PRL-u

Nagroda za wiedzę o PRL-u

Poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował wyjątkowy projekt edukacyjny „Wehikuł czasu". Wśród laureatów konkursu jest Norbert Łętowski z Goliny. norbert


Zadaniem uczestników projektu było odnalezienie przedmiotu, pochodzącego z okresu tzw. Polski Ludowej 1945-1989, sfotografowanie go i przedstawienie jego historii w formie pisemnej. Dodatkowo prace mogły zawierać informacje o jego pozyskaniu, przeznaczeniu, sposobie używania i okresu, w którym go wykorzystywano (wskazanie tła historycznego) oraz interesujące czy zabawne historie z nim związane.
Do realizacji założeń tego wspomnianego projektu edukacyjnego przystąpili uczniowie z wielu rejonów Wielkopolski. Wśród nich był także Norbert Łętowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczeń koła historycznego pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Ciesielskiego przygotował ciekawą pracę literacką o książeczce „Ali - Baba i pasterz" z serii „Poczytaj mi mamo", tak słynnej w latach 80-ych XX wieku. Dodatkowo wzbogacił ją o informacje o losach tej publikacji, jej szczegółowym wyglądzie oraz znaczeniu w życiu jego mamy. Dopełnieniem całokształtu były kolorowe fotografie.
Warto było zmierzyć się z tym projektem. Spośród 150 nadesłanych prac, tylko siedem zostało wyróżnionych nagrodami specjalnymi - w tym ta napisana przez Norberta. Okolicznościowe podsumowanie projektu miało miejsce w poznańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas uroczystości, wyróżnieni nagrodą specjalną uczniowie - w tym Norbert omówili opiasane przedmioty oraz otrzymali zasłużone dyplomy i nagrody rzeczowe.

źródlo UG Golina