24wrzesień2018

24 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Kierował z czterema promilami

Kierował z czterema promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu drogi krajowej K-92 zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę.  Okazało się, że jest kompletnie pijany. 

policja11


Policjanci tuz po godz. 11:00 jechali oznakowanym radiowozem w kierunku Goliny. Na skrzyżowaniu w Kraśnicy z bocznej drogi chciało wyjechać BMW, którego kierowca podczas przejazdu przed nim policjantów schował się za kierownicę, uniemożliwiają zobaczenie swojej twarzy. Nie umknęło to doświadczonym funkcjonariuszom. Postanowili przyjrzeć się „tajemniczemu” kierowcy. Zawrócili i udali się w jego kierunku. Zauważył to także kierowca BMW, a jego zachowanie wyraźnie wskazywało, że nie ma ochoty na spotkanie ze stróżami prawa. Wjechał nawet w drogę gruntową, ale tam już został zatrzymany.
Badanie kierowcy potwierdziło przypuszczenia policjantów. Miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! Powiedział, że alkohol pił poprzedniego dnia, a skończył o 3:00 nad ranem. Przed południem wybrał się na pole, żeby obejrzeć kukurydzę.
Stracił prawo jazdy, a sąd zdecyduje kiedy je odzyska. Jeżeli uprawnienia będą zatrzymane powyżej roku, to czeka go kolejny egzamin.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia