25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Nagroda za dobry dyplom

Nagroda za dobry dyplom

Jakość merytoryczna, istotność tematu oraz nowatorski i twórczy charakter pracy licencjackiej to podstawa do zakwalifikowania jej do konkursu, który właśnie ogłosił rektor PWSZ w Koninie. Rusza już teraz i będzie się odbywał co rok. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. 

konkurs na prace dyplomowa strona ostateczny

Pierwsze prace w konkursie na najlepszą pracę dyplomową w PWSZ w Koninie wyłonione zostaną już pod koniec tego roku akademickiego (2012/2013), bo regulamin jest zatwierdzony.

Kto może wziąć w nim udział? Wyłącznie absolwenci PWSZ w Koninie, którzy przygotują i obronią pracę dyplomową na którymś z kierunków prowadzonym przez jeden z trzech wydziałów uczelni. Konkurs przeprowadzany będzie na nich równolegle. Selekcja prac odbywać się będzie następująco. Każdy z promotorów, po konsultacji z recenzentem, wybierze tylko jedną z napisanych pod jego kierunkiem. Wytypowane opracowania, oczywiście jeśli jej autor wyrazi zgodę, trafią do wydziałowej komisji konkursowej, która do 30 września ogłosi swoją decyzję. Członkowie po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami, w tajnym głosowaniu, wybiorą jedną. Komisja może też zdecydować, że żadna nie jest tak dobra, by zasługiwała na nagrodę. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas inauguracji roku akademickiego. – Wyróżnienie zawsze cieszy, ale nagroda finansowa nie mniej, dlatego ustanowiłem nagrodę tysiąca złotych w gotówce dla każdego ze zwycięzców – motywuje do udziału w konkursie prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie.

Co wezmą pod uwagę komisje przy ocenie prac? – Przede wszystkim jakość merytoryczną, w tym istotność tematu pracy i uzasadnienie jego podjęcia – wyjaśnia rektor. – Niebagatelne znaczenie będzie miała teoretyczna i praktyczna przydatność pracy, poparta badaniami własnymi. Oczekujemy też innowacyjnych tematów i takiego podejścia do nich. Ważne będzie wykazanie się znajomością literatury przedmiotu i umiejętnością jej wykorzystania – dodaje. Nawet edytorski poziom pracy będzie miał wpływ na ocenę komisji.

A jeśli mowa o edycji, to warto wspomnieć, że prace laureatów lub ich fragmenty, po korekcie redakcyjnej i za zgodą autorów, mogą zostać opublikowane w formie wydawnictwa naukowego oraz umieszczone na stronie internetowej PWSZ w Koninie. – Publikacja to także forma nagrody – zaznacza prof. Pawlak.

Maria Sierakowska