25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Znają samorząd

Znają samorząd

W Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych odbył się finał Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o  Samorządzie. Organizatorem było Towarzystwo Samorządowe. final

W finale zaprezentowało się 54 uczniów, a do ścisłego finału doszło 8. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z naszego regionu - Kacper Krotecki z Gimnazjum w Strzałkowie oraz Klaudia Jaroszewska z Gimnazjum w Grzegorzewie.
Uczniowie musieli się wykazać wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego i lokalnej demokracji, organizacji pozarządowych, kontekstu europejskiego samorządu. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Kafka z Gimnazjum z Wyrzysk, drugie Jakub Rzepka z Gimnazjum w Pępowie, ,a trzecie Cezary Linowski z Lubonia. Laureaci naszych konkursów są dziś radnymi, przewodniczącymi rad i to bardzo cieszy. Należy jednak pamiętać, że nie byłoby takiej Polski jak dziś gdyby nie 1989 rok i pierwsze wolne wybory.
Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku i jest owocem doświadczeń pierwszej kadencji odrodzonego samorządu gminnego. Łączna liczba uczestników dwudziestu edycji konkursu to 44 800 uczniów ze 130 szkół.