25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Karty dla rodzin

Karty dla rodzin

Pierwsze karty „Rodzina 3 plus” rozdano dzisiaj konińskim rodzinom. Uprawniają do zniżek w miejskich instytucjach i firmach. karta2

Przyjęty w tym roku program Konińska karta Rodziny 3 + zakłada ulgi dla rodzin mających co najmniej trójkę dzieci. Projekt dotyczy tylko osób zamieszkałych w Koninie. W sali Urzędu Miejskiego prezydent Józef Nowicki wręczył pierwsze karty . - Jest to dobry pomysł, na pewno będziemy korzystać z kart – deklarowali  rodzice.
W Koninie jest około 600 rodzin, które mogą skorzysta z ulg. Chodzi między innymi o 75 procentowe zniżki na obiekty MOSiR-u, bezpłatne przejazdy autobusami MZK przez dzieci czy 50 – procentowe ulgi na bilety do kina Centrum (z wyjątkiem seansów 3 D).
Wanda Goj, kierownik wydziału spraw społecznych UM, powiedziała że aby otrzymać kartę wystarczy złożyć w wydziale wniosek. Wzór można pobrać ze strony internetowej miasta, na której jest zakładka programu.
Józef Nowicki skierował też do pracy nad projektem Roberta Jurczaka, który dotychczas pełnił funkcję asystenta prezydenta.

karta1karta3karta4