25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Śmieci jak w Warszawie

Śmieci jak w Warszawie

W Koninie do 1 lipca nie będzie rozstrzygnięty przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców. Czy miastu grozi zalew śmieci i kary za niedotrzymanie terminu? smieci44

Od nowej ustawie śmieciowej wiadomo od dawna. Tymczasem część samorządów zawaliła terminy. Tak jest w Warszawie a także w Koninie. Przetarg na odbiór śmieci ogłoszono dopiero teraz i nie ma szans na wyłonienie wykonawcy do 1 lipca. A tego dnia zacznie obowiązywać nowa ustawa. Sławomir Matysiak, kierownik wydziału komunalnego Urzędu Miejskiego, mówi że trudno określić termin zakończenia przetargu. - Zależy to od tego ile będzie zapytań i ewentualnych odwołań – powiedział Sławomir Matysiak.
Do czasu wyłonienia firmy, kora będzie odbierać śmieci, zajmować się tym ma Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Ma odbierać odpady od wszystkich mieszkańców, także od tych, którzy mają umowy z innymi firmami. Miastu grozi natomiast kara do 50 tysięcy za nierozstrzygnięcie przetargu w terminie.
Znacznie lepiej radzą sobie podkonińskie gminy. Tam już w większości podpisano umowy w firmami, najczęściej do końca roku. Według Ryszarda Nawrockiego, wójta gminy Stare Miasto, chodzi o sprawdzenie jak funkcjonuje nowy system.
W gminie Stare Miasto, podobnie ja w gminie Krzymów, wygrała firma Bakun.