25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Wyższe płace dla pracowników PWSZ w Koninie

Wyższe płace dla pracowników PWSZ w Koninie

Pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie otrzymali podwyżki wynagrodzeń wraz z wyrównaniem od 1 stycznia 2013 r. 

Kopia 280x120 pwsz

W tym roku na ten cel z budżetu państwa przeznaczono ponad 907 mln zł dla wszystkich uczelni publicznych. O wysokości podwyżki dla pracownika konkretnej uczelni decyduje jej rektor. Dotyczy to zarówno nauczycieli akademickich, jak i pracowników administracyjnych.

Rektor PWSZ w Koninie z przeznaczonej kwoty przyznał podwyżki średniej wysokości 12% dla pracowników dydaktycznych, dla których PWSZ jest podstawowym miejscem pracy, 8% dla pracowników, dla których to drugie miejsce pracy i 10% dla pracowników administracji i obsługi. ― Rozpoczął się także proces różnicowania wynagrodzeń w zależności od tego, czy uczelnia jest dla danego pracownika pierwszym, czy drugim miejscem pracy i będzie on kontynuowany w kolejnych latach – wyjaśnił rektor, prof. Mirosław Pawlak.

Podstawą do podwyżek jest rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 5 października 2011 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w uczelni publicznej.

Na lata 2013-2015 przewidziano w nim coroczny wzrost stawek o 9,14%, dzięki czemu w roku 2015 minimalne kwoty wynagrodzenia zasadniczego będą o 30% wyższe w stosunku do roku 2012. Ministerstwo zapewnia, że przekazywanie pieniędzy w następnych latach będzie trwało krócej niż w tym roku, bo zasady ich podziału są już ustalone. Pracownicy co prawda dostali je z opóźnieniem, jednak jest to skumulowana kwota, czyli wyrównanie od 1 stycznia 2013 r.

aria