25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Koncert Corpus Dei

Koncert Corpus Dei

Nawałnica nie pozwoliła na zorganizowanie koncertu Corpus Dei na Placu wolności. Muzycy koncertowali w kościele Maksymiliana Kolbe. cor4

Przelotne burze z gradem już popołudniu przerywały próby artystów na wielkiej scenie ustawionej na Placu Wolności w Koninie.  Jednak ta, która nadeszła dokładnie o 19.30, kiedy miał rozpocząć się koncert CORPUS DEI – Wieczór Uwielbienia była prawdziwą godzinną nawałnicą. Fruwały krzesła i namioty. Muzycy znaleźli schronie w budynku Urzędu Miejskiego. Podczas gdy obsługa techniczna i wolontariusze ratowali sprzęt, w urzędzie rozbrzmiewał śpiew dzieci, które w ten sposób odpędzały chmury.
Podstawione autobusy zabrały wszystkich chętnych do Kościoła Maksymiliana Kolbego, gdzie czekał już ksiądz proboszcz Wojciech Kochański. Z godzinnym opóźnieniem i pod dachem rozpoczął się cudowny koncert. Wystąpiły radosne dzieci  z gminy Lubicz koło Torunia oraz zespół Pokój i Dobro z Turku – laureaci Festiwalu RYBA w Ślesinie. Atrakcją koncertu był raper Arkadio, który po niesamowitym świadectwie rapował i bisował. Prawdopodobnie mury tego kościoła po raz pierwszy poznały tego rodzaju muzykę.
Druga część koncertu to muzycy z Zespołu Po Drodze z Franciszkiem, bez których nie byłoby w Koninie CORPUS DEI. Po raz szósty uświetnili Wieczór Uwielbienia w naszym mieście. Towarzyszył im fantastyczny chór młodzieży i dorosłych oraz tercet smyczkowy. Nad artystyczną stroną przedsięwzięcia czuwał pomysłodawca koncertów Ojciec Franciszkanin Mariusz Tabor.
Koncert był organizowany przez Miasto Konin, Parafię Św. Maksymiliana Kolbe, Klasztor Ojców Franciszkanów, Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ oraz Hospicjum w Licheniu.  Jak co roku o bezpieczeństwo gości dbali niezawodni Ratownicy z Konińskiej Grupy Ratowniczej OSP Chorzeń.

cor1cor2cor3cor5cor6cor7cor8cor9cor10cor11cor12