26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Prezydent z absolutorium

Prezydent z absolutorium

Prezydent Konina otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za ubiegły rok. Poparcia udzielili radni PO i SLD, natomiast radni PiS wstrzymali się od głosu. abs1

 

 

O tym, że prezydent otrzyma absolutorium było wiadomo. Zapowiadał to poseł Piotr Nowak, według którego koalicja PO – SLD dobrze służy miastu. W trakcie dyskusji nad absolutorium hymn pochwalny wobec prezydenta wygłosił Kamil Szadkowski, szef klubu radnych SLD. Wyliczał on osiągnięcia prezydenta w ciągu 2012 roku. Z kolei Jan Sidor zwrócił uwagę na malejące wpływy do budżetu miasta z podatku od osób fizycznych i od firm. Stwierdził też, że większość wydatków pochwalania oświata, pomoc społeczna. - W 2011 roku rozpoczęto działania mające zmniejszyć koszty, jednak tych działań zaprzestano. Koszty rosną a wpływy maleją, gdyż społeczeństwo w Koninie jest coraz biedniejsze – powiedział radny Jan Sidor.
Również radna Zofia Itman zwróciła uwagę na niekorzystne tendencje. - Konin się wyludnia, młodzi ludzie wyjeżdżają, jest wysokie bezrobocie a szefowie spółek miejskich otrzymują wysokie nagrody. Jeśli jest się prezesem to obowiązkiem jest jak najlepiej pracować – powiedziała Zofia Itman.
W głosowaniu 19 radnych poparło absolutorium, natomiast czterech wstrzymało się od głosu.

ans2abs3