26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Dawid Śmietański wyróżniony w konkursie ogólnopolskim

Dawid Śmietański wyróżniony w konkursie ogólnopolskim

Po raz siódmy do Bielska-Białej zjechali (24-26.05) finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do Życia". Wśród nich znalazł się także, po zwycięstwie w eliminacjach wojewódzkich, Dawid Śmietański z MDK. 

1

W konkursie przyznawano trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia. Prezentacja Dawida została doceniona przez Jury na tyle, że zdobył wyróżnienie „za interpretację prozy Wojciecha Kuczoka "Dioboł". To naprawdę wielki sukces znaleźć się wśród siedmiu najlepszych recytatorów w Polsce.!

Łącznie na kameralnej scenie Teatru Lalek Banialuka wystąpiło 18 recytatorów z 9 województw. Oprócz udziału w konkursie uczestniczyli oni w warsztatach prowadzonych przez Jana Zdziarskiego, wykładowcę Akademii Teatralnej w Warszawie, równocześnie wiceprezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej oraz Włodzimierza Pohla, aktora Banialuki (obaj Panowie byli również Jurorami). Ponadto uczestnicy konkursu obejrzeli obsypany ostatnio licznymi nagrodami spektakl Banialuki pt. "Złoty klucz". Konkurs zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, wspomagany przez Fundację Dobry Dom.