26wrzesień2018

26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Zablokować pakiet klimatyczny

Zablokować pakiet klimatyczny

Solidarna Polska rozpoczęła zbieranie podpisów przeciw pakietowi klimatycznemu w Unii Europejskiej. Do listopada chcą zebrać milion podpisów w siedmiu krajach Unii. Wtedy protest trafi do Komisji Europejskiej. dorn

Zbieranie podpisów rozpoczęto w trakcie wizyty w Koninie Ludwika Dorna, byłego marszałka Sejmu. Wraz z posłem Andrzejem Derą przekonywał, że pakiet klimatyczny spowoduje kłopoty dla polskiej gospodarki. - Pakiet bije w Polskę, której energetyka oparta jest na węglu kamiennym. Spowoduje zamykanie energochłonnych zakładów i przenoszenie produkcji do krajów nieobjętych pakietem, jak Ukraina czy Rosja. Pracę może stracić około 250 tysięcy osób zatrudnionych w górnictwie i   innych firmach – powiedział Ludwik Dorn.
Z kolei Andrzej Dera stwierdził, że chodzi o zablokowanie pakietu do czasu aż nie będzie ogólnoświatowego porozumienia w sprawie redukcji emisji dwutlenku węgla. - Europejska gospodarka nie będzie konkurencyjna, gdyż pakietu nie wprowadziły takie kraje jak Stany Zjednoczone czy Chiny. Komisja Europejska  potrzebuje społecznego protestu aby wycofać się z proponowanych zmian – powiedział Andrzej Dera.
Aby pismo mogło trafić pod obrady Komisji Europejskiej, podpisy musi złożyć co najmniej milion obywateli Unii Europejskiej z siedmiu krajów. Pospisywać protest można tez za pośrednictwem internetu i strony Solidarnej Polski.