25wrzesień2018

25 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil
Jesteś tutaj: Home » Wiadomości » Najmłodsi turyści

Najmłodsi turyści

Oddział PTTK w Koninie zorganizował rajd dla najmłodszych turystów. Rajd dla Dzieci z Orłem prowadził do Wierzbinka. rajd5

Wspólny wysiłek zaowocował zadowoleniem 133 uczestników rajdu. Najliczniej (43 osoby) stawiła się reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Lubstowie pod komendą Anety Terebińskiej. Natomiast 40 wędrowców przybyło z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku pod kierownictwem Małgorzaty Jankowskiej. Z kolei 28 reprezentantów wystawiła Szkoła Podstawowa nr 15, a 11 Szkoła Podstawowa nr 5 z Konina. Najmłodszymi uczestnikami rajdu byli Joanna Rzeźnik z Lubstowa i Maja Wesołowska z Konina (rocznik 2009). Pięcioosobowa rodzina Wesołowskich z Konina zdobyła tytuł najliczniejszej na rajdzie.
Dzieci skorzystały z rejsów odnowionym "Pawełkiem" po jeziorze Ślesińskim. Odwiedziły szkółkę leśną w Tokarach, po której oprowadził leśniczy Karol Kałużny. W Ślesinie obejrzały cenną wystawę na rynku i pomnik gęsiarza. Dalej trasa wiodła śladami partii powstańczych 1863 r. do pomnika w Ignacewie i w Ruszkowie. Dzięki historykowi Marianowi Kominkiewiczowi z Morzyczyna "ożył" dwór Morzyckich i pamięć o potyczce oddziału Józefa Seyfrieda 10 kwietnia 1863 r. w Ruszkowie. W remizie OSP w Wierzbinku powitał przybyłych Kierownik Gminnej Administracji Placówek Oświatowych pan Jacek Musiał. Herbową pieczęć gminy Wierzbinek udostępniła pani Lidia Giętkowska z Promocji Gminy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i konkursach. W konkursie wiedzy o powstaniu styczniowym wzięli udział prawie wszyscy, a jury wyróżniło sześć najlepiej wypełnionych quizów. Nagrody ufundowane przez Starostwo w Koninie wręczył wójt gminy Wierzbinek pan Paweł Szczepankiewicz.
Ważnym wydarzeniem było wręczenie zdobytych w 2013 roku odznak "Turysta Ziemi Konińskiej" piechurom ze Sławska. Gratulacje złożył prezes Oddziału PTTK w Koninie Andrzej Łącki.  Pamiątkowe zdjęcia przed pałacem Chrząszczewskich w parku i na placu Powstańców Styczniowych zakończyły spotkanie w gościnnym Wierzbinku. Autokary odwiozły poszukiwaczy przygód do domów.

rajd1rajd2rajd3rajd4